GAZETKA SZKOLNA - PROGRAM WARSZTATÓW

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

Rodzaj zajęć :  zajęcia rozwijające zainteresowania ucznia

Informacja na temat koła zainteresowań:  warsztaty są kontynuacją zajęć koła redakcyjnego, w ramach których jest tworzona okazjonalnie od września 2005  gazetka szkolna „MiniRedaktorzy”,  od 2012r. „Skrzat”, a od 2013r. „Głos Dwójki”.  Zajęcia przez wszystkie lata cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkolnej.  Uczniowie mają możliwość ćwiczyć redagowanie nie tylko podstawowych wypowiedzi pisemnych , ale także wypowiedzi typowych dla dziennikarstwa.

Ponadto poznają zasady funkcjonowania redakcji prasowej i praktyczne ich zastosowanie w redagowaniu gazetki szkolnej. Mają możliwość pogłębiania umiejętności  informatycznych i technicznych, ćwiczenia umiejętności pracy w zespole itp. Współpracujemy również z Juniormedia, co daje nam możliwość tworzenia gazety na profesjonalnych makietach prasowych i publikowania jej w Internecie.  Każdy uczeń może być współautorem gazetki. Wystarczą chęci i odrobina zaangażowania.