13-100 Nidzica, ul. Barke 3, tel. (89) 625 22 30, e-mail: zespol-szkol-2-nidzica@wp.pl

NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA POLECA:


Joanna Sakowska: poradnik dla rodziców "Jak kochać i wymagać?"
Poradnik dla rodziców powstał na podstawie sprawdzonego, funkcjonującego od wielu lat Programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Zawiera najważniejsze wskazania, praktyczne podpowiedzi zachowań, ćwiczenia do autorefleksji, itp.
Anna Borkowska: "Dzieci w świecie gier komputerowych" Poradnik nie tylko dla rodziców.
W nowym poradniku Dzieci w świecie gier komputerowych Anna Borkowska zapoznaje rodziców (i nie tylko!) ze światem gier komputerowych – z ich typami, korzyściami z grania oraz niebezpieczeństwami, na jakie narażone są dzieci w przestrzeni wirtualnej. Podpowiada też, jak właściwie dobierać gry i jak sprawić, że korzystanie z nowych technologii będzie bezpieczne dla najmłodszych użytkowników komputera i internetu.
Joanna Szymańska: "Zapobieganie samobójstwom dzieci i młodzieży".
Nagłaśniane przez media przypadki samobójstw wśród uczniów wywołują zaniepokojenie środowiska oświatowego oraz organów prowadzących i powodują co pewien czas wzrost zapotrzebowania na profilaktykę w tym obszarze.
Barbara Woynarowska, Anna Oblacińska: "Wspólne drugie śniadanie w szkole".
Celem poradnika jest udzielenie pomocy szkołom w organizacji wspólnych drugich śniadań, spożywanych na przerwie śniadaniowej przez uczniów wszystkich klas, wspólnie z wychowawcą lub innym nauczycielem.
Beata Blok, Zofia Brzeska, Małgorzata Marszałek: "Autyzm. Apteczka pierwszej pomocy dla rodziców" - aktualizacja, luty 2016
Drogi Rodzicu, być może Twoje dziecko ma rok, dwa lub trzy lata i pewnie świetnie się rozwija fizycznie. Wydawać się może, że wszystko przebiega prawidłowo, ale zauważasz jednak pewne niepokojące, drobne, czasami bardzo subtelne sygnały, które dotyczą różnych sfer rozwoju. Wielu z nas symptomy te tłumaczy specyfiką rozwoju dziecka i Jego indywidualnością, ale nie powinieneś ich ignorować. To może być dla Ciebie znak, że Ty i Twoje dziecko potrzebujecie profesjonalnej pomocy.