...AKTUALNOŚCI...
Zwycięski występ Ali Michalskiej w konkursie recytatorskim!

11 czerwca 2015 r. w Przedszkolu nr 2 w Nidzicy już po raz drugi odbył się konkurs logopedyczno - recytatorski „Łamańce językowe”. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o terapii logopedycznej oraz troska o poprawność językową wśród dzieci. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół z Nidzicy i szkoły w Napiwodzie. Maluchy prezentowały trudne wiersze, które zawierały nauczone na zajęciach logopedycznych głoski. Konkurencja była ogromna! Wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom artystyczny. Jury konkursu miało trudny orzech do zgryzienia! Najlepsza okazała się przedstawicielka naszego przedszkola Alicja Michalska, która zaprezentowała wierszyk Juliana Tuwima pt. ”Dyzio Marzyciel”. Oprócz Ali, w konkursie wystąpiły jeszcze Julia Urbanowicz, która mówiła wierszyk pt „Szuflada” i Julia Wolicka z wierszykiem Wandy Chotomskiej ”Kokoszki”. One również , pomimo sporej tremy wspaniale recytowały trudne pod względem artykulacyjnym wiersze.
Dziewczynki do konkursu przygotowały panie logopedki: Ewa Kujawska oraz Janina Lewandowska.

WYNIKI KONKURSU:
1 miejsce - Ala Michalska – SP nr 2