ŚWIETLICA - CHARAKTERYSTYKA

Świetlica szkolna stanowi nieodłączną część systemu wychowania w szkole. Jest ważnym elementem uczestniczącym w procesie dydaktyczno – wychowawczym. Celem naszej działalności jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu, stworzenie warunków do wypoczynku i rozwijanie zainteresowań.  Skupiamy się głównie na wszechstronnym rozwoju uczniów,  kształtowaniu umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej.  Dbamy o wdrażanie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania.
Wychowawcy świetlicy pracują według rocznego i miesięcznych planów pracy opiekuńczo – wychowawczej. Proponowana tematyka zajęć świetlicowych stanowi uzupełnienie i rozszerzenie treści realizowanych działań edukacyjno – wychowawczych szkoły. Rozwijamy u dzieci umiejętność spostrzegania, kształcimy pamięć, wyobraźnię, pomysłowość i wdrażamy zasady estetyki życia codziennego. Poprzez dobór odpowiednich form i metod pracy przyczyniamy się do rozwoju indywidualnych zainteresowań i uzdolnień dzieci.

ZAPISY DO ŚWIETLICY
Uczniowie przyjmowani są do świetlicy szkolnej na podstawie pisemnych zgłoszeń wypełnionych przez rodziców lub opiekunów prawnych. Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy otrzymacie Państwo w sekretariacie, bezpośrednio u kierownika świetlicy szkolnej lub ze strony internetowej szkoły w zakładce – druki do pobrania.

KONTAKT Z NAMI
Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątki w godzinach 7.00-16.00
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 89 625 53 69 lub osobiście u wychowawców.