13-100 Nidzica, ul. Barke 3, tel. (89) 625 22 30, e-mail: zs2@nidzica.pl

Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę.
Strach, głód, niepewnosc. Te odczucia towarzysza każdego dnia dzieciom żyjacym w Syrii. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć, gdyż zbliża się zima. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki moga nie przetrwać tego czasu. Ich los jest w naszych rękach. Przyłacz się do akcji UNICEF i spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!...Kliknij po więcej ....

Nidzicka „Dwójka” wsparła kolejną akcję UNICEF
Społeczność naszej szkoły przystąpiła w maju do projektu edukacyjnego UNICEF „Po pierwsze dziecko”. Celem inicjatywy było uświadomienie młodym ludziom, że wojna to nie jest miejsce dla dzieci, i że ucieczka z ojczyzny i uchodźctwo to jedna z najtrudniejszych decyzji podejmowanych przez ludzi. ...Kliknij po więcej ....
Podsumowanie akcji Wszystkie Kolory Świata UNICEF
Nasza szkoła - Zespół Szkół nr 2 aktywnie bierze udział we wszelkich akcjach organizowanych przez UNICEF. Również i tym razem nie było inaczej - uczniowie i rodzice nie zawiedli. ...Kliknij po więcej szczegółów....
Za zaangażowanie na rzecz dzieci w Mali Zespół Szkół nr 2 w Nidzicy otrzymał od Dyrektora Generalnego Stowarzyszenia UNICEF Polska „CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI”.

RAZEM DLA DZIECI – MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY

W ciągu ostatnich miesięcy w nidzickiej „Dwójce” zorganizowano liczne działania angażujące społeczność szkolną w pomoc dzieciom w Mali. W ramach podjętych działań młodzież gimnazjalna uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych przybliżających sytuację dzieci w Mali. Po zapoznaniu się z sytuacją rówieśników w Mali, uczniowie zaangażowali się
w pomoc dzieciom z tego kraju. Każdy przygotował swoją własną książkę: opowiadanie, bajkę, opowieść. Książki były różne i oryginalne. Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostały zaprezentowane podczas specjalnie przygotowanej imprezy - „Dzień Książki dla Afryki”. Integralnym elementem projektu był konkurs na najciekawszą książkę.
A najciekawszą oceni jury UNICEF. Na apel młodzieży o pomoc dzieciom w Mali odpowiedzieli zarówno rówieśnicy, jak i dorośli - rodzice, nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy administracji i obsługi. W ramach przeprowadzonej akcji  zorganizowano kiermasz ciast i loterię fantową. Dzięki przedsięwzięciu zebrano 700 zł, które zostały przekazane na konto UNICEF.

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie składamy naszym uczniom i ich rodzicom.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 Dorota Dorozińska
Opiekun Klubu Szkół UNICEF Joanna Marcjanik

Podziękowania za włączenie się do akcji pomocy dzieciom w Nepalu:
Szanowni Państwo,
Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym 2015/2016. Na samym początku życzymy Państwu wielu sukcesów i radości w pracy. Cieszymy się, że zdecydowali się Państwo, by UNICEF był częścią Państwa pracy dydaktycznej. Dziękujemy wszystkim tym, którzy działają z nami w ramach Klubu Szkół UNICEF już od dawna, a także witamy serdecznie nowych Członków Klubu. Wierzymy głęboko, że dzięki Państwa zaangażowaniu idee pomocy humanitarnej trwale zagoszczą w programach szkolnych i staną się bliskie młodemu pokoleniu.
W tym roku szkolnym chcielibyśmy zaproponować Państwu harmonogram prac Klubu Szkół UNICEF oparty na specjalnie przygotowanym kalendarzu. Znajdą go Państwo wśród materiałów dostępnych dla Klubowiczów na koncie Koordynatora Klubu na stronie www.unicef.pl (w celu pobrania materiałów należy zalogować się na swoje konto na stronie i wejść w zakładkę dla Klubowiczów). Zgodnie z tym harmonogramem każdego miesiąca otrzymają Państwo nowe materiały do pobrania związane z wybranym przez nas dniem do. I tak we wrześniu będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Piśmiennictwa. Temu zagadnieniu będą poświęcone pierwsze materiały na nowy rok. Poza tradycyjnym newsletterem w postaci „Nowości UNICEF” znajdą Państwo materiał poświęcony opisowi działań UNICEF dotyczący omawianego zagadnienia.
Korzystając z okazji chcielibyśmy Państwa zachęcić do włączenia się w nową akcję UNICEF w semestrze jesiennym. Zapraszamy serdecznie do projektu edukacyjno-pomocowego dotyczącego edukacji na świecie. Tej jesieni chcemy skoncentrować się na problemie ograniczonego dostępu do edukacji dla dzieci na świecie, na przykładzie jednego z krajów Afryki Zachodniej. Szczegóły dotyczące samej akcji oraz informacje dotyczące rejestracji pojawią się już w drugiej połowie września na stronie internetowej. Przypominam jednocześnie, że dla Członków Klubu Szkół UNICEF udział w jednej akcji w ciągu roku szkolnego jest obowiązkowy. Zachęcamy serdecznie do zaangażowania się, temat edukacji na świecie to niezwykle ważny z punktu rozwoju społeczeństw problem.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się z Małgorzatą Połowniak-Dąbrowską, koordynatorem Klubu Szkół UNICEF – klub@unicef.pl
Z wyrazami szacunku
UNICEF Polska

Uczniowie Nidzickiej „Dwójki” ratują życie w Sudanie

W odpowiedzi na apel UNICEF uczniowie naszej szkoły i ich rodzice ponownie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w kampanię ratowania życia w Sudanie. W ramach podejmowanych działań zorganizowano Wielkanocną Zbiórkę Charytatywną. Na szkolnym kiermaszu znalazły się własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz regionalne potrawy kulinarne: plince, kuch, mazurek, piaskowe baby, pierogi z grzybami i kapustą, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz lukrowane ciasteczka. Kiermasz uatrakcyjniła prezentacja strojów regionalnych oraz sztuki ludowej i rzemiosła artystycznego. W działania na rzecz UNICEF zaangażowali się uczniowie zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Złożone ofiary zostały przekazane na konto UNICEF - u.

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie składamy naszym uczniom i ich rodzicom.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2   Dorota Dorozińska
Opiekun Klubu Szkół UNICEF Joanna Marcjanik

Nidzicka „Dwójka” w Klubie Szkół UNICEF

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2014/2015, za zgodą i akceptacją Dyrekcji,  nasza szkoła przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF. Koordynatorem szkolnego Klubu UNICEF jest nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Joanna Marcjanik. Celem Klubu jest edukowanie uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z różnych części świata oraz propagowanie idei pomocy humanitarnej. Przynależność do Klubu wiąże się z regularnym przekazywaniem naszym uczniom i ich rodzicom wiadomości na temat bieżących działań UNICEF. Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Wszystkim podejmowanym działaniom zawsze  przyświeca ten sam cel – budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej.
Jako członkowie Klubu Szkół UNICEF w tym roku postanowiliśmy pomóc dzieciom w Sudanie Południowym, gdzie trwa największy kryzys żywnościowy.

Sytuacja w Sudanie Południowym jest dramatyczna. Śmierć głodowa grozi tysiącom dzieci. Aby temu zapobiec UNICEF Sudan Południowy wyposaża ośrodki leczenia niedożywienia w leki i sprzęt oraz organizuje tzw. Mobilne Zespoły Opieki Zdrowotnej. Ich pracownicy przemieszczają się po całym kraju, docierając z pomocą do dzieci mieszkających w wioskach bardzo oddalonych od punktów medycznych. W odpowiedzi na apel UNICEF uczniowie naszej szkoły i ich rodzice aktywnie włączyli się w kampanię ratowania życia
w Sudanie. W ramach podejmowanych działań zorganizowano zbiórkę charytatywną. Na szkolnym kiermaszu znalazły się własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz pyszne wypieki: ciasta, babeczki, rogaliki. W akcję UNICEF szczególnie zaangażowali się uczniowie zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Złożone ofiary zostały przekazane na konto UNICEF - u.

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie składamy naszym uczniom i ich rodzicom.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2   Dorota Dorozińska
Opiekun Klubu Szkół UNICEF Joanna Marcjanik

Nie zwlekaj, działaj już teraz!
Każdego roku UNICEF ratuje miliony dzieci.  Jest to możliwe dzięki ludziom, takim jak Ty.
Nie zwlekaj, zacznij działać. Nie musisz od razu pomagać tysiącom maluchów. Ale pomyśl o tym jednym chłopcu, o tej jednej dziewczynce, którą uratujesz przed śmiercią głodową, którą poślesz do szkoły, która dzięki Tobie dorośnie zdrowa i gotowa, by realizować swoje marzenia samodzielnie. Ona Cię nigdy nie zapomni. Sytuacja w Sudanie Południowym jest dramatyczna. Śmierć głodowa grozi tysiącom dzieci.
Aby temu zapobiec UNICEF Sudan Południowy wyposaża ośrodki leczenia niedożywienia w leki i sprzęt.
To między innymi na takie działania przekażemy Twoją darowiznę.
Bardzo prosimy wszystkich o włączenie się do Akcji UNICEF.
Dziękujemy          
Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Nr 2 w Nidzicy
Widmo klęski głodu wisi nad Sudanem Południowym... >>Kliknij po więcej informacji<<