13-100 Nidzica, ul. Barke 3, tel. (89) 625 22 30, e-mail: zespol-szkol-2-nidzica@wp.pl

Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy - Archiwum informacji.


Projekt rządowego rozporządzenia "Wyprawka szkolna" z dnia
10 czerwca 2015 r.
SZKOLNA BIBLIOTEKA POLECA WYDAWNICTWA METODYCZNE DLA RODZICÓW, KTÓRZY PRAGNĄ POSZERZYĆ SWOJĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU WYCHOWANIA. ZAPRASZAMY!
POLECAMY DO PRZECZYTANIA ULOTKĘ SKIEROWANĄ SZCZEGÓLNIE DO RODZICÓW TYCH DZIECI, KTÓRE ROZPOCZNĄ NAUKĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ. ...Kliknij tu...
Rozpoczynamy procedurę rekrutacyjną dzieci do naszych oddziałów przedszkolnych. Po kliknięciu obok znajdziecie Państwo harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2015/2016. Zapraszamy!



Szanowni Państwo! W związku z przeprowadzaniem edukacji w zakresie dopalaczy przez różne instytucje (Komenda Powiatowa Policji, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Poradnia Uzależnień, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna)
i w związku z coraz większym problemem dotyczącym środków zastępczych - dopalaczy - chcemy dotrzeć do jak największej ilości rodziców z informacją w zakresie profilaktyki dopalaczy. W załączeniu dla Państwa ulotki i broszury o tej tematyce. Drogi Rodzicu! Lepiej wiedzieć więcej! ...KLIKNIJ PO MATERIAŁY...

10 - 13 LUTEGO DNIAMI BEZPIECZNEGO INTERNETU

10 - 13 lutego Dniami Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu pt. "Mamo, tato jestem w necie. Zostań znajomym swojego dziecka." oraz prezentacji autorstwa Werniki Madyś, uczennicy klasy VI b.

„BEZPIECZNA SZKOŁA” z Bankiem Zachodnim WBK

Najważniejsze korzyści, jakie płyną z udziału w projekcie "Karta Szkolna" to, przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych, poprzez uniemożliwienie wstępu na ich teren osobom nieuprawnionym. Cel ten realizowany jest poprzez instalowanie w szkołach systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez zbliżeniowe karty prepaid. Karta Szkolna może pełnić jednocześnie wiele funkcji: elektronicznego klucza, identyfikatora szkolnego, karty bibliotecznej, czy też karty płatniczej (o niej później).

Jak to działa? Polecamy artykuł Weroniki Madyś (kl. VI b).
Wszystkie koszty związane z realizacją projektu pokrywa Bank, więc nie obciążają one gminy, szkoły, rodziców ani uczniów. Bank wyposaża szkoły w System Kontroli Dostępu, który uniemożliwia osobom niepowołanym dostanie się na teren szkoły.
Aby wejść do szkoły należy posłużyć się Kartą Szkolną dostarczoną przez Bank. Każde wejście i wyjście jest rejestrowane. Standardowo karty otrzymują wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Osobom nieposiadającym kart (np. listonosz, rodzice), drzwi do szkoły mogą otworzyć pracownicy szkoły (portierni, sekretariatu), dzięki zainstalowanemu w ramach projektu domofonowi.
Po stronie szkoły podejmowane są decyzje, które wejścia i pomieszczenia objąć systemem (np. pokój nauczycielski). Podobnie ewidencja uczniów oraz dane osobowe użytkowników kart pozostają do wyłącznej wiedzy szkoły i nie są udostępniane Bankowi. Na kartach szkolnych umieszczany jest indywidualny wizerunek zawierający elementy wyróżniające szkołę wśród innych placówek (nazwa, logo) co sprawia, że karty pełnią funkcję szkolnego identyfikatora. Dzięki technologii opartej na chipach EMV, karty mogą łączyć w sobie wiele funkcji: klucza, identyfikatora szkolnego, karty bibliotecznej, karty płatniczej, a także biletu komunikacji miejskiej.

To nie wszystko...
Z funkcji płatniczej karty można korzystać po jej zasileniu i aktywowaniu przez ucznia lub rodzica. Karty Szkolne są zbliżeniowymi kartami prepaid (przedpłaconymi), co oznacza, że uczeń ma do dyspozycji taka kwotę, jaka została wpłacona na rachunek karty. Dzięki zastosowanej technologii Visa PayWave lub MasterCard PayPass płatności dokonuje się w szybki i bezpieczny sposób. Aby sprawdzić bieżące saldo konta oraz historię transakcji uczeń lub rodzic może zarejestrować kartę na stronie prepaid.bzwbk.pl.
Drogi Rodzicu! Jeśli aktywujesz funkcję płatniczą karty szkolnej, Twoje dziecko nie będzie już musiało nosić przy sobie gotówki – zyska natomiast możliwość płatności kartą. Na kartę szkolną można przelewać mu kieszonkowe, stypendium, albo prezent urodzinowy. I nie martw się, Twoje dziecko nie wyda więcej niż ma – karty szkolne są kartami przedpłaconymi (prepaid), co oznacza, że nie da się na nich zrobić debetu. Można wydać tylko tyle, ile się wcześniej wpłaciło.

WAŻNE!
Realizując projekt Karta Szkolna Bank Zachodni WBK nie ma wglądu, ani nie gromadzi żadnych danych osobowych użytkowników kart. Za obsługę kart i systemu kontroli dostępu odpowiada wyłącznie szkoła. I tylko szkoła wie, do którego ucznia przypisana jest konkretna karta (z punktu widzenia Banku karty szkolne są kartami na okaziciela).

Informacje ze strony: http://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-przedplacone-pre-paid/karta-szkolna/karta-szkolna.html

PROJEKT „SZKOŁA WSPÓŁPRACY”

W ramach projektu zorganizowane zostały w Zespole Szkół nr 2 w Nidzicy w dniach 20 i 21 listopada 2014 r. konsultacje społeczne dotyczące propozycji Ministerstwa Edukacji Narodowej wprowadzenia zmian prawnych i organizacyjnych zwiększających współpracę pomiędzy nauczycielami, pracownikami szkoły, rodzicami i uczniami. Organizator konsultacji: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Centrum Mazowsze.
W konsultacjach uczestniczyli nasi przedstawiciele z Rady Rodziców:
1. Joanna Autuch,
2. Beata Soboń,
3. Piotr Soboń,
4. Małgorzata Mikołajczyk,
5. Weronika Płatek,
6. Magdalena Bogusławska,
7. Anna Kowalska.
Szkolnym koordynatorem spotkań był pan Piotr Kościjańczuk.

POWSTANIE PRZY SZKOLE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH

Dyrektor Szkoły informuje, że otrzymała odpowiedź od Burmistrza Nidzicy na wniosek, jaki 15 września br. zgłosili rodzice naszych uczniów. Dotyczył on wykonania przejścia dla pieszych na wysokości wyjścia ze szkoły w stronę parkingu.
...Kliknij tutaj po szczegóły...


KOMUNIKATY WS. PODRĘCZNIKA "NASZ ELEMENTARZ" I USTALENIA PRAWNEGO OPIEKUNA

Uwaga! Prosimy odczytać komunikat dotyczący zwrotu kosztów uszkodzonego podręcznika „Nasz elementarz” oraz informacje na temat ustalenia opiekuna prawnego dla dziecka na czas pracy za granicą.


Harmonogram spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2014/2015.

Kalendarz roku szkolnego 2014/2015.